Haberler

18.03.2015 - Gladbeck Türkiye Camii'nde Umre'ye gidecekler seminer maratonunu tamamladı.

14.03.2015 tarihinde Gladbeck Türkiye Camii´nde ikindi namazından sonra, 2015 Ostern Umre programı öncesi Din Görevlisi Kasım OĞAN tarafından umreciler için  dördüncü seminer düzenlendi. Din Görevlisi Kasım OĞAN,  önce fotoğraflar eşliğinde 2014 yılı umre izlenimlerini umrecilerle paslaştı. Sorulan soruları cevapladı. Daha sonra cami içerisinde Kabe maketi kuruldu. İhrama nasıl girileceği, tavaf ve Say'ın  nasıl yapılacağı Din Görevlisi Kasım OGAN tarafından uygulamalı olarak umrecilere gösterildi. İlahiler ve dualarla program sona erdi. Programda duygusal anlar yaşandı. Umreciler "Çok değerli Kasım OGAN Hocamız bizler için canla başla çalışıyor. Rabbim kendisinden razı olsun." diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

Devamını oku...
 

16.03.2015 - Gladbeck Türkiye Camii'nde Çanakkale Zaferi'ni Kutlama ve Şehitleri Anma Programı Yapıldı

14.03.2015 Tarihinde öğle namazından sonra Gladbeck Türkiye Camii'nde "Çanakkale Zaferi'nin 100.yılı münasebetiyle, "Çanakkale Zaferi'ni Kutlama ve Şehitleri Anma"  programı yapıldı. Sunuculuğunu Din Görevlisi Kasım OĞAN´ın yaptığı ve 7´den 70´e yaklaşık 300 kişinin katıldığı program, Gladbeck Türkiye Camii öğrencilerinin okuduğu Yasin-i Şerif tilaveti ile başladı. Şehitler için okunan hatimlerin ve Yasin-i Şerifler'in  duası yapıldı.  Programa konuşmacı olarak katılan Çanakkale rehberi ve araştırmacı yazar Salim DAĞ, slayt eşliğinde Çanakkale'de yaşanan destansı kahramanlıkları anlattı. Programda duygusal anlar yaşandı. Misafirler gözyaşları içinde programı takip etti. Yaklaşık iki saat süren program sonrasında  Çanakkale rehberi ve araştırmacı yazar Salim DAĞ, kitaplarını imzaladı.  Din Görevlisi Kasım OĞAN ve dernek başkanı Nadir KAHRAMAN yaptıkları açıklamada, amaçlarının, şu gurbette gençlerimiz başta olmak üzere insanlarımıza manevi ve milli değerlerimizi birlikte yaşatmak, şehitlerimize layık bir nesil yetiştirmek ve Çanakkale savaşlarında sergilenen kardeşlik ruhunu insanlarımıza aşılamak olduğunu ifade ederek katılan herkese teşekkür ettiler. Program yapılan yemek ikramla sona erdi.

Devamını oku...
 

12.03.2015 - Gladbeck Türkiye Camii Kadın Kolları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kahvaltısında Buluştu.

11.03.2015 Çarşamba günü GE Konak Restaurant'ta DiTİB Gladbeck Türkiye Camii´nde kadın kolları ve sohbet grubu kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltılı sohbete yaklaşık 40 bayan katıldı. Kahvaltı sonrasında sohbet yapıldı. Dini konularla ilgili sorulan sorular cevaplandı. Kadın Kolları Başkanı Sevcan Yıldız ve Dernek Başkan yardımcısı Figen GÜDÜL Turpçu düşüncelerini; "Katılımlarından  dolayı bayanlarımıza,  desteklerinden dolayı Din Görevlisi Kasım OĞAN, Dernek Başkanı Nadir KAHRAMAN´a ve derneğimize tüm bayanlarımız adına teşekkür ediyoruz" şeklinde ifade etti. Din Görevlisi Kasım OĞAN ve Dernek Başkanı Nadir KAHRAMAN da, DiTİB Gladbeck Türkiye Camii gençlik kolları, kadın kolları ve kız kolları olarak hep beraber birlik beraberlik içinde çalışmaya devam ettiklerini, amaçlarının bu sohbetlerin sayısını arttırarak daha çok insana İslam'ın güzelliklerini aktarmak olduğunu, bunun için herkesin üzerine düşen görevi sonuna kadar yapması gerektiğini dile getirdiler. Tüm bayanların 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutladılar. Programa katılan herkese ve kadın  kollarına teşekkür ettiler.

Devamını oku...
 

08.03.2015 - Gladbeck Türkiye Camii'nde Umre Semineri Devam Ediyor.

Devamını oku...
 

05.03.2015 - Gladbeck Türkiye Camii Münster Din Hizmetleri Ataşeliği "Eğitim Materyal Geliştirme Komisyonu" toplantısına ev sahipliği yaptı.

04.03.2015 tarihinde Gladbeck Türkiye Camii´nde, Münster Din Hizmetleri Ataşeliği Eğitim Materyal Geliştirme Komisyon toplantısı yapıldı. Saat 10:00´da kahvaltıyla başlayan toplantıya, Münster Din Hizmetleri Ataşesi Yunus Yüksel, Münster Eyalet Birliği Temsilcisi Necati Bilgin, Münster Din Hizmetleri Ataşelik Bölgesi Koordinatörleri, Haseki Mezunu Din Görevlileri ve ev sahibi Dernek Başkanı Nadir KAHRAMAN katıldı. Toplantıda,  Eğitim Materyal Geliştirme Komisyonunun bu alanda yaptığı çalışmalar değerlendirildi. Camilerde yapılan din hizmetleri ve faaliyetlerin kalitesinin arttırılması için yapılması gerekenler hususunda fikir alış verişinde bulunuldu. Öğle namazı sonrasında cami cemaatine hitap eden Münster Din Hizmetleri Ataşesi Yunus YÜKSEL, hedeflerinin gençlerimize ve insanlarımıza en iyi hizmeti sunmak olduğunu, bunun için bu tür toplantıların son derece önemli olduğunu dile getirerek  kendilerini en iyi şekilde ağırlayan ev sahibi Din Görevlisi Kasım OĞAN,  Dernek Başkanı Nadir Kahraman ve yönetim kurulu üyeleriyle kadın kollarına teşekkür etti. Din Görevlisi Kasım OĞAN ve  Dernek Başkanı Nadir KAHRAMAN da yaptıkları açıklamada, böyle güzide bir topluluğu camilerinde misafir etmekten son derece memnun olduklarını, Münster Din Hizmetleri Ataşesi Yunus YÜKSEL başta olmak üzere toplantıya katılan herkese teşekkür ettiler.

Devamını oku...
 
Sayfa 8 > 57

Dernek Başkanı


NADIR KAHRAMAN

BASKAN

Diğer Diller

Turkish Arabic Dutch English French German Italian

Iletisim

Türkisch-Islamischer Kultur Verein e.V.Tel:+49 02043/66710
Fax:+49 02043/22047

E-mail:info@ditib-gladbeck.de

Anket

Sitemizi nasıl buldunuz?
 

Kullanıcı Girişi


Kermes 28.29.30.04.2017-01.05.2017

Din GörevlisiZiya MADEN

Din Görevlisi

Hizmetler
Ziyaretçi Sayacı

Bugün49
Dün170
Hafta382
Ay2299
Toplam419790

(C) Fliesenstadt