Haberler

04.03.2015 - Gladbeck Türkiye Camii'ni Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU Ziyaret Etti.


28.02.2015 Cumartesi günü, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU Gladbeck Türkiye  Camii'ni ziyaret etti. Ziyarette GÜMRÜKÇÜOĞLU'nu Gladbeck Türkiye  Camii Din Görevlisi Kasım OĞAN; Dernek Yönetim kurulu Başkanı Nadir KAHRAMAN; dernek yönetimi ve vatandaşlar karşıladı. Ziyaret samimi bir ortamda gerçekleşti. Öğle namazını Gladbeck Türkiye  Camii'nde cemaatle kılan  GÜMRÜKÇÜOĞLU'na cami ve faaliyetleri   hakkında bilgi verildi. GÜMRÜKÇÜOĞLU, Öğle namazından sonra cami lokalinde vatandaşlarla sohbet etti. Soruları cevapladı. Din Görevlisi Kasım OĞAN; Dernek Yönetim kurulu Başkanı Nadir KAHRAMAN yaptıkları açıklamada, ziyaretlerinden dolayı Trabzon Büyükşehir Belediye başkanı Dr. Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU'na   teşekkür ettiler. Ziyaret yapılan ikramın ardından son buldu. 

 

Gladbeck Türkiye Camii'nde Öğrenci ve Veliler Kahvaltıda Bir Araya Geld

  • 12.02.2015 - Gladbeck Türkiye Camii'nde Öğrenci ve Veliler Kahvaltıda Bir Araya Geldi

08.02.2015 Tarihinde  Gladbeck Türkiye Camii Derneği, camiye devam eden öğrenciler ve velileri için kahvaltı düzenledi. Yaklaşık 250 kişinin katıldığı kahvaltılı toplantı, Kur´an tilavetiyle başladı.  Dernek Başkanı Nadir KAHRAMAN, Din Görevlisi Kasım OGAN ve egitim sorumlusu Yakup KAYABASLI yaptıkları açıklamada, amaçlarının, dernek-hoca-öğrenci-veli dörtgeniyle başarıyı artırmak olduğunu, velilerimizi dernekle ve hocalarımızla bir araya getirerek eğitimdeki problemleri bire bir çözmeye çalıştıklarını, bu tür programların çok önemli ve verimli olduğunu dile getirerek katılan öğrenci ve velilere, kahvaltıyı hazırlayan kadın kolları ve veliler birliğine teşekkür ettiler. Veliler ve öğrenciler de yaptığı açıklamada, bu tür programların daha sık olmasını arzu ettiklerini dile getirerek, emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini ifade ettiler. Toplantı sonrasında veliler öğrencilerinin ders durumunu, ders hocalarıyla birebir görüşme imkânı buldular. Toplantı yapılan dua ile sona erdi.

Devamını oku...
 

Gladbeck Türkiye Camii´nde "Ezanı Güzel Okuma" yarışması...

07.02.2015 tarihinde DİTİB Gladbeck Türkiye Camii öğrencileri arasında, "Ezanı güzel okuma yarışması" düzenlendi. Öğrenciler, Din Görevlisi Kasım OĞAN Eğitim Sorumlusu Yakup KAYABAŞLI ve Fahri Görevli Hasan YEŞİLSU tarafından oluşturulan jüri önünde birbirleriyle kıyasıya yarıştılar. Yarışma sonunda dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi. Din Görevlisi Kasım OĞAN ve Dernek Başkanı Nadir Kahraman yaptıkları açıklamada, amaçlarının öğrencileri her alanda en iyi şekilde yetiştirmek olduğunu, bunun için de  cami öğrencileri arasında "Ezanı güzel okuma yarışması" düzenlediklerini, bu tür uygulamaların öğrencilerdeki özgüveni arttırdığını ifade ettiler.

Devamını oku...
 

05.02.2015 - Gladbeck Türkiye Camii´ni Evangelisch Kilisesi Papazı Herr Bury ziyaret etti.

03.02.2015 tarihinde DİTİB Gladbeck Türkiye Camii´ni Gladbeck Evangelisch Kilisesi Papazı Herr Bury ziyaret etti. Ziyarette Din Görevli Kasım OGAN, Dernek Muhasibi Mehmet GÜNTEKİN ve DİTİB Münster Diyalog sorumlusu Necati Bilgin hazır bulundu. Sıcak bir ortamda geçen ziyarette, Gladbeck Evangelisch Kilisesi papazı Herr Bury´e cami müştemilatı gezdirildi. İslam Dini hakkında bilgiler verildi. Güncel konular hakkında görüş alış verişinde bulunuldu. Herr Bury yaptığı açıklamada, ziyaretten son derece memnun kaldığını, DİTİB Gladbeck Türkiye Camii ile samimiyet ve diyalog içinde toplumsal barış ve huzura katkı sağlamaya devam edeceklerini ifade etti. Din Görevli Kasım OĞAN ve DİTİB Münster Diyalog sorumlusu Necati Bilgin de yaptığı açıklamada ziyaretlerinden dolayı Gladbeck Evangelisch Kilisesi papazı Herr Bury´e teşekkür ettiler. Kendisine İslam Dini ile ilgili kitaplar hediye ettiler. Ziyaret yapılan ikram ve çektirilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.

Devamını oku...
 

01.02.2015 - Gladbeck Türkiye Camii´nde "Çocuklarda Dikkat Eksikliği ve Çözüm Yolları" Konusunda Seminer Düzenlendi.

29.01.2015 tarihinde DİTİB Gladbeck Türkiye Camii´nde annelere yönelik olarak "Çocuklarda dikkat eksikliği ve çözüm yolları" konusunda bir seminer düzenlendi. Anneler, önce Gladbeck Türkiye Camii  Derneği'nin kahvaltı ikramında bir araya geldiler. Daha sonra cami  lokalinde yapılan seminere konuşmacı olarak Pedagog Murat Menziroğlu katıldı. Yaklaşık bir buçuk saat süren seminerde Menziroğlu, "Çocuklarda dikkat eksikliği ve çözüm yolları" konusunda annelere  aydınlatıcı bilgiler verdi. Sorulan sorularını cevapladı. Gladbeck Türkiye Camii  Din Görevlisi Kasım OĞAN ve Dernek Başkanı Nadir KAHRAMAN yaptıkları açıklamada, bu tür faaliyetlerinin devam edeceğini, düzenli olarak annelerimizi, babalarımızı, gençlerimizi ve ailelerimizi, alanında uzman kişilerle bir araya getirip problemlerin çözümü için ellerinden geleni yapacaklarını ifade ettiler. Programa katılan anneler de bu şekilde faydalı bir program düzenledikleri için, Din Görevlisi Kasım OĞAN'a, Dernek Başkanı Nadir KAHRAMAN başta olmak üzere dernek yöneticilerine, kadın kollarına ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Devamını oku...
 
Sayfa 9 > 57

Dernek Başkanı


NADIR KAHRAMAN

BASKAN

Diğer Diller

Turkish Arabic Dutch English French German Italian

Iletisim

Türkisch-Islamischer Kultur Verein e.V.Tel:+49 02043/66710
Fax:+49 02043/22047

E-mail:info@ditib-gladbeck.de

Anket

Sitemizi nasıl buldunuz?
 

Kullanıcı Girişi


Kermes 28.29.30.04.2017-01.05.2017

Din GörevlisiZiya MADEN

Din Görevlisi

Hizmetler
Ziyaretçi Sayacı

Bugün51
Dün170
Hafta384
Ay2301
Toplam419792

(C) Fliesenstadt