Haberler

28.01.2015 - Gladbeck Türkiye Camii´ne Reclinghausen Kriminal Polis Komiserlerinden Ziyaret...

23.01.2015 tarihinde Cuma Namazı sonrasında Gladbeck Türkiye Camii Recklinghausen Bölgesi Kriminal Polis Komiserlerinden Rainer DOHRN ve Michael SINKE tarafından ziyaret edildi. Ziyarette misafirleri, Din Görevlisi Kasım OĞAN, Dernek Başkanı Nadir KAHRAMAN, Baskan Yardımcısı Figen GÜDÜL, Dernek Sekreteri İ GEDİK, Dernek Muhasibi M GÜNTEKİN ve Münster DİTİB Diyalog Sorumlusu N BİLGİN tarafından karşılandı. Gündemdeki meselelerin de değerlendirildiği ziyaret samimi bir ortamda gerçekleşti. Recklinghausen Bölgesi Kriminal Polis Komiserlerinden Rainer DOHRN yaptığı açıklamada, Gladbeck Türkiye Camii Din Görevlisi ve dernek yönetimiyle her zaman işbirliği içinde çalıştıklarını, sosyal barış ve huzura katkılarından dolayı, Din Görevlisi ve dernek yönetimine teşekkür etti. Din Görevlisi Kasım OĞAN ve Dernek Başkanı Nadir KAHRAMAN da yaptıkları açıklamada, ziyaretlerinden dolayı Recklinghausen Bölgesi Kriminal Polis Komiserleri Rainer DOHRN ve Michael SINKE´ye tesekkür ettiler. Ziyaret yapılan ikram ve çektirilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.

Devamını oku...
 

13.01.2015 - Gladbeck Türkiye Camii´nde Aile Semineri Düzenlendi.

12.01.2015 tarihinde DİTİB Gladbeck Türkiye Camii´nde velilere yönelik olarak ´´ Aile İçi Huzur´´ konusunda bir seminer düzenlendi. Gladbeck Türkiye Camii  öğrencilerinden Furkan Can Koyutürk tarafından okunan Kur´an tilavetiyle başlayan seminere konuşmacı olarak Pedagog Murat Menziroğlu katıldı. Yaklaşık bir saat süren seminerde Menziroğlu, ´´aile içi huzur, gençlerde ergenlik dönemi problemleri ve çözüm yolları, çocuklarda davranış bozuklukları ve tedavi yöntemleri, çocuklarda özgüven kazanımı, anne babanın çocuklar üzerindeki etkileri…´´ gibi konularda  aydınlatıcı bilgiler verdi. Velilerin sorularını cevapladı. Gladbeck Türkiye Camii  Din Görevlisi Kasım OĞAN ve Dernek Başkanı Nadir KAHRAMAN yaptıkları açıklamada, bu tür faaliyetlerinin devam edeceğini, düzenli olarak velilerimize, gençlerimize ve öğrencilerimize yönelik olarak alanında uzman kişilerle bir araya getirip problemlerin çözümü için ellerinden geleni yapacaklarını ifade ettiler. Programa katılan veliler de bu şekilde faydalı bir program düzenledikleri için, Din Görevlisi Kasım OĞAN'a, Dernek Başkanı Nadir KAHRAMAN başta olmak üzere dernek yöneticilerine ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler. Program yapılan ikramla sona erdi.

Devamını oku...
 

11.01.2015 - Gladbeck Türkiye Camii´ni Münster Diz Hizmetleri Ataşemiz Yunus YÜKSEL ve Eyalet Birliği Başkanı Veli FIRTINA Ziyaret Ettiler.

09.01.2015 Cuma Günü T.C. Münster Başkonsolosluğu Diz Hizmetleri Ataşemiz Yunus YÜKSEL, Eyalet Birliği Başkanı Veli FIRTINA ile birlikte Gladbeck Türkiye Camii´ni Ziyaret Ettiler. Misafirler, Din Görevlisi Kasım OGAN,  Dernek Başkanı Nadir Kahraman ve dernek yöneticileri tarafından karşılandı. Diz Hizmetleri Ataşemiz Yunus YÜKSEL, Cuma namazı öncesinde vaaz irad ettiler. Namaz sonrasında Cami cemaatiyle birebir sohbet ettiler. Din Görevlisi ve dernek yönetiminden caminin faaliyetleri hakkında bilgiler aldılar. Din Görevlisi Kasım OGAN ve  Dernek Başkanı Nadir Kahraman yaptıkları açıklamada, bu tür ziyaretlerin kendilerinin çalışma aşkını arttırdığını ifade ederek, ziyaretlerinden dolayı Din Hizmetleri Ataşemiz Yunus YÜKSEL ve  Eyalet Birliği Başkanı Veli Fırtına'ya teşekkür ettiler. Din Hizmetleri Ataşemiz Yunus YÜKSEL ve  Eyalet Birliği Başkanı Veli FIRTINA da düşüncelerini, "Gladbeck Türkiye camii her zaman örnek ve önder bir camidir. Din Görevlisi Kasım OGAN ve  Dernek  yönetimine birlik ve beraberlik içinde yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz." seklinde ifade ettiler. Program yapılan ikram ve çektirilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.

Devamını oku...
 

07.01.2015 - Gladbeck Türkiye Camii'nin Kahvaltılı Veli Toplantısına 300 Kişi Katıldı.

04.01.2015 Tarihinde  Gladbeck Türkiye Camii Derneği, camiye devam eden öğrenciler ve velileri için kahvaltılı veli toplantısı düzenledi. Yaklaşık 300 kişinin katıldığı kahvaltılı toplantı, cami öğrencilerinden Furkan CAN KOYUTÜRK´ün Kur´an-ı Kerim tilavetiyle başladı.  Dernek Başkanı Nadir KAHRAMAN, Din Görevlisi Kasım OGAN ve eğitim sorumlusu Yakup KAYABASLI yaptıkları açıklamada, amaçlarının, dernek-hoca-öğrenci-veli dörtgeniyle başarıyı artırmak olduğunu, velilerimizi dernekle ve hocalarımızla bir araya getirerek eğitimdeki problemleri bire bir çözmeye çalıştıklarını, bu tür programların çok önemli ve verimli olduğunu dile getirerek katılan öğrenci ve velilere, kahvaltıyı hazırlayan kadın kolları ve veliler birliğine teşekkür ettiler. Veliler ve öğrenciler de yaptığı açıklamada, bu tür programların daha sık olmasını arzu ettiklerini dile getirerek, emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini ifade ettiler. Toplantı sonrasında veliler öğrencilerinin ders durumunu ve ders hocalarıyla birebir görüşme imkânı buldular. Toplantı yapılan dua ile sona erdi

Devamını oku...
 

06.01.2015 - Gladbeck Türkiye Camii'nde Kandiller Bir Başka Oluyor...

02.01.2015 tarihinde Gladbeck Türkiye Camii`nde düzenlenen "Mevlid Kandili Özel" programına yoğun bir katılım oldu. Akşam namazından sonra  Din Görevlisi Kasım OĞAN ve öğrencileri, birbirinden güzel ve duygulu ilahi, kaside ve naatlar söylediler. İcra edilen mevlit programından sonra Din Görevlisi Kasım OĞAN Mevlid Kandili'nin önemini anlatan bir vaaz irad etti. Hissiyatı yüksek vaazdan etkilenen cemaat duygulu anlar yaşadı. Daha sonra,  okunan onlarca hatmin, binlerce salavat ve tesbihatların duası yapıldı. Müslümanların birlik ve beraberliğinin korunması ve yaşanan sıkıntıların son bulması için hep beraber dualar edildi. Yaklaşık 1000 kişilik kadın erkek Peygamber sevdalısı caminin içini, üst katını ve  lokalini tamamen doldurarak Yüce Mevla'nın huzurunda saf tutup namaz kıldı. Dernek yönetimi ve din görevlisinin herkesin kandilini kutlaması ve  yatsı namazından sonra cemaate  yapılan ikramla program sona erdi.

Devamını oku...
 
Sayfa 10 > 57

Dernek Başkanı


NADIR KAHRAMAN

BASKAN

Diğer Diller

Turkish Arabic Dutch English French German Italian

Iletisim

Türkisch-Islamischer Kultur Verein e.V.Tel:+49 02043/66710
Fax:+49 02043/22047

E-mail:info@ditib-gladbeck.de

Anket

Sitemizi nasıl buldunuz?
 

Kullanıcı Girişi


Kermes 28.29.30.04.2017-01.05.2017

Din GörevlisiZiya MADEN

Din Görevlisi

Hizmetler
Ziyaretçi Sayacı

Bugün50
Dün170
Hafta383
Ay2300
Toplam419791

(C) Fliesenstadt